אודות

היי, אני יואב שי, מפתח אתרים וארכיטקט CSS, ואני מת על העבודה שלי. אני שותה מדיה קווריז עם הקפה של הבוקר, עושה פלקס וגריד בחדר כושר, אוכל רק גלידה ונילה, ומודד קילומטרים לנסיעות ארוכות ב rem.

הגעתי לתחום הזה די במקרה. בשנת 2010, בזמן שעמדתי מאחורי משאית בפקק בלתי נגמר, עלה לי לראש רעיון לבלוג ספרות. עוד באותו יום בניתי את האתר הראשון שלי. כשהתחלתי לעבוד כמנהל תוכן בחברת אינטרנט, לא עבר הרבה זמן עד שהתחלתי לבנות עמודי נחיתה, בהתחלה עם כלי עזר כמו פייג' בילדרים, Wix, ואפילו Adobe Muse, אבל מהר מאוד גיליתי את המגבלות שלהם ועברתי לבניית אתרי וורדפרס. 

כמו רוב בוני האתרים המתחילים, השתמשתי בכמויות לא הגיוניות של תבניות ותוספים כדי להגיע לתוצאות שרציתי, אבל לאט לאט, התחלתי להבין שאם אני רוצה להתמקצע באמת, ואם אני רוצה שהאתרים שלי יהיו טובים, אני צריך ללמוד לכתוב קוד נקי. התחלתי לזגזג בין כל מיני שפות. PHP, javaScript, ואפילו נגעתי קצת בפייתון, אבל הקליק האמיתי היה כשהתחלתי ללמוד CSS. משהו שם התחבר. יש משהו מאוד אלגנטי, פיוטי אפילו, בשפה הזאת. הדרך בה השינויים שאתם מבצעים נראים ישר על המסך מקלה על המוח ועל העין, ונותנת לה נופך ציורי יותר, יצירתי יותר.

למה דווקא CSS?

אני מאמין שיש משהו מאוד אלגנטי בשפה הזאת. אבל זה לא אומר שיהיה באתר הזה תוכן רק על CSS. אמנם, רוב התוכן כן יתמקד ב CSS וב Sass, אבל תמצאו כאן גם תכנים על וורדפרס ו PHP, על javaScript, ובעצם על כל מה שקשור לפיתוח אתרים.

למה הקמתי את האתר הזה?

כשהתחלתי לחקור וללמוד את הנושא לפני כמה שנים, גיליתי שאין שום אתר בעברית שמתמקד ב CSS. ובכלל, על פיתוח אתרים. ואז יום אחד כשישבתי מול המחשב וניסיתי לפתור איזו תעלומה בקוד שכתבתי, החלטתי לכתוב לעצמי מדריך קצר, כדי שאם אתקל בבעיה הזאת שוב, לא אצטרך לחפש תשובות ברשת. אחרי שכתבתי לעצמי כמה מדריכים כאלה ושמרתי לי בצד כמה קטעי קוד שחזרתי אליהם מדי פעם, חשבתי שאולי יהיו עוד אנשים שישמחו ליהנות מהמדריכים הקצרים האלה.

למי האתר הזה מיועד?

בראש ובראשונה, לכל מי שמתעניין ב CSS. החל במפתחים מתחילים שרק עושים את צעדיהם הראשונים בתחום ומנסים להבין מי נגד מי, ועד שועלי פיתוח ותיקים שיכולים ללמד את כולנו דבר או שניים על בניית אתרים.

למה דווקא אני?

בואו נודה על אמת. יש בחוץ מומחי CSS שיודעים יותר ממני. אבל לא כולם כותבים, ובטח שלא בעברית. המטרה של האתר הזה היא להקל על מפתחים ישראלים, דוברי עברית, ולפשט קצת את הנושא, שגם ככה יכול להיות מסובך לפעמים.